Czy młodzież szkolna powinna uczestniczyć w pracach i obowiązkach domowych ? - Rozprawka

Według mnie młodzież szkolna powinna uczestniczyć w pracach i obowiązkach domowych. W dalszej części mojej pracy postaram się uzasadnić swoje zdanie.
Jako pierwszy argument podam to, że biorąc na siebie część obowiązków odciążamy ich od nadmiaru rodziców. Oszczędzamy ich zdrowie czas,który możemy miło spędzić w gronie rodziny. Moim obowiązkiem jest sprzątanie łazienki i mycie podłogi w korytarzu, dzięki temu mama może odpocząć czytając swoją ulubioną książkę.
Nie ulega wątpliwości, że w trakcie prac domowych przygotowujemy się do czekających nas w przyszłości obowiązków. Mam nadzieję, że kiedyś założę rodzinę i to czego nauczyłam się w domu wykorzystam w przyszłości. Mama nauczyła mnie lepienia pierogów.
Na zakończenie dodam, że podejmując wspólne działania czujemy się odpowiedzialni za rodzinę, tym samym okazujemy im szacunek i miłość.
Wniosek nasuwa się jeden - dzięki włączaniu się w prace domowe otrzymujemy wiele korzyści. Rozwijamy się też pod względem fizycznym, psychicznym i społecznym. Nadal twierdzę, iż młodzież szkolna powinna angażować się w prace i obowiązki domowe.