Napisz krótko kim byli: - Tadeusz Kościuszko, - Tadeusz Pułaski, - Jerzy Waszyngton.

- Tadeusz Kościuszko  - Polski i amerykański generał ; - Tadeusz Pułaski - były Polski hokeista ; - Jerzy Waszyngton - amerykański generał i polityk.   Chciałaś krótko to masz ; DD Daj naj plisss....

Kościuszko Tadeusz Andrzej Bonawentura (1746-1817), generał, bohater narodowy. Pochodził ze średniej szlachty, po ukończeniu szkoły średniej kształcił się w Szkole Rycerskiej, następnie jako stypendysta królewski wyjechał do Paryża. W 1774 w stopniu kapitana artylerii powrócił do kraju.   Kazimierz Pułaski - bohater polski i amerykański - urodził się 4 marca 1747 roku w Winiarach pod Warką. W księdze kościelnej urodzin znajdującej się w kościele Świętego Krzyża, umieszczony jest zapis z 14 marca stwierdzający fakt chrztu Kazimierza – Michała – Władysława – Wiktora Pułaskiego. Jego ojciec miał na imię Józef, a matka Marianna z Zielińskich Washington George, Jerzy Waszyngton (1732-1799), amerykański mąż stanu, generał. Uczestnik wojny siedmioletniej 1756-1763. 1774-1775 członek Kongresu Kontynentalnego. Naczelny dowódca w wojnie amerykańskiej o niepodległość (1775-1783). Odniósł szereg zwycięstw, m.in. pod: Trenton (1776), Princeton (1777), Saratogą (1777) i Yorktown (1781). W 1787 przewodniczył federalnej konwencji konstytucyjnej. Pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych 1789-1797 (dwie kadencje, odmówił kandydowania po raz trzeci, co stało się precedensem). Przyczynił się do uporządkowania systemu podatkowego, pieniężnego, bankowego oraz spłaty długu narodowego. Popierał federalistów, w polityce zagranicznej zwolennik neutralności USA.   Tam chyba powinno być Kazimierz a nie Tadeusz :)