Lektura "Syzyfowe prace" Opisz dzieje Andrzeja Radka w punktach ;) Proszę o jak najszybszą odpowiedź!!

1.Andrzej Radek urodził sie we wsi Pajęczyn Dolny. Od najmłodszych lat zajmował się pasieniem gęsi lub świń. Wiele razy został ukarany za nierzetelne wykonywanie swych obowiązków. 2. Dokuczał nauczycielowi dwóch paniczów z dworu w Pajęczynie. Antoniemu Paluszkiewiczowi. Pewnego razu Paluszkiewicz, zwany "Kawką", bierze chłopaca za karę do siebie i pokaqzuje mu książki. Andrzej zafascynował się zbiorem rycin w dużym atlasie zoologicznym i regularnie odwiedza nauczyciela, który uczy chłopca pisać i czytać. "Kawka" zawozi Andrzeja do progimnazjum w Pyrzygłowach i finansuje jego naukę. Po śmierci Paluszkiewicza Andrzeja Radek dalej uczy się w progimnazjum i utrzymuje się dzięki korepetycjom. 3. Po zakończeniu czwartej klasy Radek wyrusza pieszo do Klerykowa. 4.W klerykowskim gimnazjum Radek nie cieszy się sympatią kolegów. Poniżany, podczaj jednej z lekcji matematyki pobił nucznia, za co groziłol mu wydalenie ze szkoły. 5.Będąc w siódmej klasie, wraz z Marcinem Borowiczem, Berdardem Zygierem i innymi kolegami spotykał się "na górce" u Marcina Gontali. 6. W końcowej scenie powieści Andrzej Radek wspiera przyjaznym uścickiem Marcina Borowicza, który cierpi z powodu wyjazdu ukochanej "Biruty"