Jak zrobić to zadanie??? Daję naj!!! Proszę z działaniami. Za 3 salaterki i 2 dzbanki zapłacono 114 zł. Za 6 salaterek i 2 dzbanki zapłacono 192 zł. Ile kosztuje salaterka, a ile dzbanek?

Jak zrobić to zadanie??? Daję naj!!! Proszę z działaniami. Za 3 salaterki i 2 dzbanki zapłacono 114 zł. Za 6 salaterek i 2 dzbanki zapłacono 192 zł. Ile kosztuje salaterka, a ile dzbanek?
Odpowiedź

nie wiem sorry ......................................................................................................................................................................................................

salaretka=192zł-114zł=78zł  78zł:3=26zł  dzbanek=26*3=78 114-78=36 36:2=18 mam nadzieję że pomogłam liczę na naj

Dodaj swoją odpowiedź