pan leszek kupił 0,75 gruszekpo 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa . płaci banknotem dwudziestozłotowy i otrzymał 8,75 zł reszty ile kosztował ananas  błagam potrzebuje to na jutro pomużcie

pan leszek kupił 0,75 gruszekpo 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa . płaci banknotem dwudziestozłotowy i otrzymał 8,75 zł reszty ile kosztował ananas  błagam potrzebuje to na jutro pomużcie
Odpowiedź

0,75 * 3,40 = 2,55 20 - 2,55 = 17,45 17,45 - 8,75 = 8,70 ananas kosztował 8,70 zł

0,75*3,40= 2,55 20-2,55= 17,45 17,45-8,75= 8,70zl Odp.: Ananas kosztował 8,70zł.

Dodaj swoją odpowiedź