Napisz ,,Mój idol mój autorytet' PLISSSSSSSSSSSS POTRZEBUJE NA TERAZ DAJ NAJ

Maciej Zakościelny                                                                                                                                                                                                    Moim ulubionym aktorem jest Maciek Zakościelny. Urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Dwukrotnie zdawał do szkoły teatralnej. W 2004 roku zakończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie (niestety nie ma tytułu magistra). Ponadto jest  absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec.             Jego pierwszą kreacją aktorską była rola Marka Bednarka w Plebani. Potem zagrał w Sforze (wspólnik Lipskiego),Starej baśni (Wramot) oraz w serialach Samo życie (Antoni Knapik) i W na dobre i na złe (Igor). Po otrzymaniu nagrody na Łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych w 2004 roku dostał angaż do Teatru Współczesnego i równocześnie zagrał w serialu Kryminalni jako podkomisarz Marek Brodecki. W dwóch następnych latach wystąpił komediach romantycznych: Tylko mnie kochaj i Dlaczego nie! Najbardziej rozpoznawalną rolą Maćka Zakościelnego jest postać Bronka Wojciechowskiego z serialu historycznego Czas honoru. Świetnie też sprawdza się w dubbingach; podkładał głos m.in. do filmów: Eragon (Eragon), Sposób na rekina (Pyś), Harry Potter i więzień Azkabanu (Stan Shunpike), Fałszywa dwunastka (Charlie Parker), serialu 6 w pracy (Jonsey) czy gry komputerowej Prince of Persia.   Od 2008 roku bierze udział w projekcie Śpiewając jazz, gdzie gra na skrzypcach, śpiewa swingowe piosenki, towarzysząc słynnym artystom jazzowym. Udziela się również charytatywnie. W 2011 roku swoją wygraną w programie Tak to leciało przeznaczył na fundację Kaliny Jędrusik „Kalinowe serce”.

Elvis Presley Elvis Presley jest moim autorytetem, ponieważ był on piosenkarzem i aktorem, podziwiam go że tak pięknie śpiewał. Elvis jest moim idolem i autorytetem, ponieważ ja też bym chciała być piosenkarką i aktorką i komponować takie piękne piosenki. Urodził się w Tupelo w Stanie Missisipi w Stanach Zjednoczonych w małym domku rodzinnym. Gdy miał 13 lat przeprowadził się do Memphis w stanie Tennessee. Jego kariera rozpoczęła się w 1954 roku, gdy rozpoczął współprace z Sun Studio. Znany jest powszechnie jako Elvis, często nazywany „Królem Rock and Rolla” lub po prostu „Królem”. Wykonywał muzykę z pogranicza takich gatunków jak między innymi: rock, pop, country, rock and roll, czy rockabilly. Pogrzeb piosenkarza odbył się 18 sierpnia 1977 roku w Graceland. W pobliżu willi pędzący samochód przejechał dwie kobiety i spowodował ich śmierć, a trzecia kobieta została krytycznie ranna. Około 80 000 gapiów pojawiło się na ulicach, które przemierzała procesja wioząca ciało Presleya. Wiadomość o jego śmierci spowodowała płacz, smutek i histerię w całych Stanach Zjednoczonych, a nawet w krajach komunistycznych. Został on pochowany na cmentarzu Forest Hill.Po jego pogrzebie na cmentarzu Forest Hill miała miejsce próba kradzieży zwłok Elvisa i jego matki. Ciał jednak nie zdołano ukraść. W następnych dniach po przestępstwie zwłoki zostały ekshumowane i ponownie pogrzebane w tzw. Meditation Gardens w Graceland.Od chwili śmierci, Elvis miał być wielokrotnie widywany. Wśród jego fanów wciąż żyje teoria spiskowa o tym, że upozorował on swoją śmierćW ciągu zaledwie kilku dni, piosenki Presleya podbiły listy przebojów w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Śmierć Michaela Jacksona i Johna Lennona były porównywane do tego zdarzenia. Śmierć ikony pozostała popularnym tematem w prasie, telewizji i radiu przez najbliższe lata.Mam nadzieje że pomogłam :)