Kara śmierci - za czy przeciw? rozprawka

W Polsce została zniesiona kara śmierci. Naszym zdaniem skazanie na smierc nie było do końca dobrym postępowaniem, jednak z drugiej strony dzięki temu można było uniknąć wielu drastycznych zabójstw. Aby dokonąc właściwego wyboru, powołamy się na następujące argumenty:

Kara śmierci nie prowadzi do niczego dobrego i nikt nie powinien decydować o życiu drugiego człowieka. Taki wyrok może się stać narzędziem popełnienia morderstwa, poprzez wprowadzenie sądu w błąd, lub przez celowe, niesprawiedliwe działanie sądu.

Istnieje również kara dożywocia i jest prawie rownoznaczna z karą śmierci, jednak nie odbiera życia skazańcowi, a więc zapewne jest to lepszy osąd niż śmierć.

Kary śmierci, mogą rownież odbijać się na innych ludziach, a w szczególności dzieciach, które uczą się zła, nienawiści i zabijania.

Jednak z drugiej strony, kara smierci w szczególnych przypadkach mogłaby być słusznym postępowaniem, gdyż budziłoby to respekt potencjalnych zabójców i recydywistów.

kiedy ktoś popełnia straszną zbrodnię, np. odbira zycie niewinnemu dziecku i jest pewne, że to własnie on dokonał tego czynu, wtedy jedyną sprawiedliwą karą jest smierć.

Po podaniu powyższych argumentów, stwierdzamy, iż kara śmierci nie jest dobrym rozwiązaniem i śmierć żądnego z ludzi, nie zróci życia innemu człowiekowi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Przegląd literatury - od Homera do Boccaccia.

Biblia
Mitologia
Homer „ Iliada ” i „ Odyseja ”
Starożytność

V wiek ( 475 r.n.e. )

Średniowiecze Średniowiecze w Polsce od chrztu Polski – 966 r

XV wiek
Jan Kochanowski
Renesans ...