Relacja pojedynku Hektora z Achillesem

Dowiedziałam się , że za chwilę odbędzie się pojedynek Hektora z Achillesem. Takiego wydarzenia nie można przegapić . Biegnę ile mam sił , pod mury Troii , żeby się nie spóźnić . Udało się . Dostarłam na czas. Hektor i Achilles stoją naprzeciwko siebie i rozmawiają . Niestety jestem za daleko , aby usłyszeć o czym jest mowa . Podchodzę bliżej . Doszło do mnie parę słów . Trojański bohater mówi : ,,Żywo więc układ zawrzyjmy i bogów bierzmy na świadków [...] , że nie pohańbię ja zwłok twych niegodnie , jeśli mi starczy sił i Dzeusową pomocą , by życia Ciebie pozbawić." W Achillesie można rozpoznać wielką wściekłość w stosunku do Hektora. W tłumie słyszę , jak ktoś opowiada , że grecki półbóg chce się zemścić na Hektorze za to , że ten zabił w walce jego przyjaciela Patroklosa.
Próbuję przebić się przez tłum , żeby zobaczyć , co dokładnie dzieje siena polu walki . Nareszcie ich widzę . Obaj herosi są podobnie uzbrojeni . wiele słyszałam o tych wspaniałych bohaterach , ale dopiero teraz widzę ich potęgę i wielkość . Akcja zaczyna nabierać tempa. Wzburzony Achilles rzuca w Hektora włócznią , ten jednak zwinnie unika uderzenia . Przeciwnik greckiego bohatera zachowuje się w ten sam sposób . Jego włócznia w przeciwieństwie do achillesowej trafia w sam środek tarczy . Nie rozumiem , po co znów wdają się w dyskusję . Przyszli tu , by walczyć , a nie rozmawiać . Widać po Achillesie , że jego ta sytuacja też zaczyna denerwować . Hektor rozgląda się dookoła , jakby czegoś szukał. Dopiero w tym momencie zdał sobie sprawę , że wpał w pułapkę bogini Atenyi jest sdany tylko na siebie . Wcześniej przysłuchałam się rozmowie dwóch kobiet . Jedna z nich opowiadała o tym jak bogini mądrości , by zmusić Hektora do walki zmieniła się w jego brata Deifobosa i obiecała pomoc w walce. Ptzrznaczenie Hektora wydaje się być już jasne . Jest on zdany na porażkę i śmierć z rąk Achillesa. Już nawet bogowie nie są po jego stronie .
Walka toczy się dalej . Zniecierpliwiony i wściekły Achilles rzuca się na Hektora i przekłuwa jego gardło. Oburza mnie zachowanie greckiego półboga . Zbeszczeszczenie zwłok Hektora było niehonorowe i okrutne. Walka Hektora z Achillesem stała się niezapomnianym widowiskiem , którego nikt z pewnością nie zapomni.
Pojedynek Relacjinowała XX

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Relacja pojedynku Hektora z Achillesem

Dowiedziałam się , że za chwilę odbędzie się pojedynek Hektora z Achillesem. Takiego wydarzenia nie można przegapić . Biegnę ile mam sił , pod mury Troii , żeby się nie spóźnić . Udało się . Dostarłam na czas. Hektor i Achilles sto...

Język polski

Relacja walki Hektora z Achillesem.

Do tej walki musiało dojść - jest to pojedynek na śmierć i życie, którego powodem było zabicie przez Hektora najlepszego przyjaciela Achillesa - Patroklosa.

Dzisiaj staną naprzeciw siebie dwaj dzielni wojownicy: Hektor- syn Priama ...