Streszczenie "Opowieści z Narnii".

Książka "Narnia" jest całkiem ciekawa i interesująca. Opowiada o czwórce rodzeństwa:Łucji,Zuzannie, Piotrze i Edmundzie. Uciekają z bombardowanego Londynu do dużego domu na wsi, w którym mieszka stary profesor. Pewnego dnia Łucja i jej rodzeństwo bawią się w chowanego w domu. Łucja chowa się w starej szafie. Nagle poczuła, że zanim drewna czuje zimny śnieg. Okazało sie, że przeniosła się do fantastycznego świata. Po powrocie opowiedziała wszystko rodzeństwu , ale wszystkie dzieci jej nie uwierzyły. Kiedy następnym razem dzieci bawiłty się w chowanego sprawdzili szafe i cała czwórka dzieci przeniosła się do Narnii. Tak właśnie rozpoczeły się przygody pewne niebezpieczeńst.

"Opowieści z Narnii" - streszczenie fragmentu o szafie.

Było raz kiedyś rodzeństo: Piotr, Zuzanna, Edmunt i Łucja. Podczas II wojny światowej wysłano je z Londynu na wieś do Profesora, żeby były bezpieczne.
Rodzeństwo szybko polubiło Profesora. Potem zaczęli zwiedzać dom. Wkrótce dotar...