Napisz dlaczego powstanie listopadowe zakończyło się klęską (przegraną) polakówpreosze pilne na dziś

Powstanie Listopadowe zakończyło się klęską, ponieważ Powstańce nie byli dość wyszkoleni, a generałowie już dość wyszkoleni odmówili współpracy, bo się bali o własne życie. Armia Polska nie była tak wielka jak Prusów lub Rosjan. (bardzo przepraszam za błędy, ale starałam się jak najszybciej wytłumaczyć. Myślę, że pomogłam)

Powstanie zakończyło się klęską ponieważ wróg był silniejszy. Rosjanie mieli przewagę liczebną, mieli lepsze uzbrojenie i lepiej wyszkolonych żołnierzy. Nasi dowódcy podejmowali błędne decyzje, ugrupowania polityczne nie potrafiły się dogadać. Nie było dużego poparcia społecznego dla powstania. Zabrakło tez pomocy ze strony doświadczonych przywódców i programu reform, który uwzględniałby między innymi uwłaszczenie chłopów. Brak pomocy ze strony innych państw, np. Francji.