"Opowieść wigilijna" Ebenezer Scrooge przedstawienie postaci.

Scrooge był człowiekiem chorobliwie skąpym, okrutnym i nieprzystępnym.
Jego główne zainteresowanie to: zdobywanie i gromadzenie pieniędzy. Zamknięty w sobie, nie dostrzegał potrzeb innych. Nie obchodziły go nawet Święta Bożego Narodzenia. Nie mógł zrozumieć radości, którą przeżywali wszyscy przez tę parę dni. Dla niego święta stanowiły tylko niepotrzebną przerwę w pracy. W noc wigilijną nawiedzają go duchy. Ukazują mu mroczne wizje świąt i uczą jak ma postrzegać świat. Scrooge uświadomił sobie, że to co robi i jak postępuje jest niewłaściwe. Zrozumiał ile zła uczynił. Uważam, że po tym wydarzeniu naprawdę się zmienił. Stał się dobrym wartościowym człowiekiem. Kupuje indyka i wysyła go rodzinie Cratchita. Obdarza żebraków jałmużną i udaje się na obiad do swego siostrzeńca, Freda. Następnego dnia proponuje Bobowi podwyżkę. Dla małego Tima stał się jakby drugim ojcem. Moim zdaniem po tej przygodzie zrozumiał też, że szczęście polega na dzieleniu sięz innymi.

Dodaj swoją odpowiedź