prosze pomużcie mi mam wpisać obowiązki i prawa ucznia prosze o natychmiastową odpowiedź

Prawa Ucznia : - znajomości swoich praw, - zapoznania się z programem nauczania poszczególnych przedmiotów, - zapoznania się z wewnątrzszkolnym systemem oceniania i oceny zgodnie z jego założeniami, - właściwie zorganizowanego procesu kształcenia, - opieki wychowawczej i zapewnienia warunków bezpieczeństwa, - higienicznych warunków nauki. - życzliwego podmiotowego traktowania w procesie kształcenia i wychowania,  - swobody w wyrażaniu własnych poglądów, myśli i przekonań Obowiązki ucznia : - przestrzegania obowiązujących w szkole przepisów, - uczyć się systematycznie, pracować nad własnym rozwojem, aktywnie uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych i życiu szkoły, - godnie reprezentować szkołę, - odnosić się z szacunkiem do nauczycieli i innych pracowników szkoły, - chronić własne życie i zdrowie, przestrzegać zasad higieny, - dbać o ład , porządek oraz mienie szkolne, własne i innych, starać się o uzyskanie jak najwyższej oceny własnego zachowania, M.N.Ż.P.

1. właściwie zorganizowanego procesu kształcenia, zgodnie z zasadami higieny pracy umysłowej, 2. opieki wychowawczej i warunków pobytu w gimnazjum zapewniających bezpieczeństwo, ochronę przed wszelkimi formami przemocy fizycznej bądź psychicznej oraz ochronę i poszanowanie jego godności, 3. życzliwego, podmiotowego traktowania w procesie dydaktyczno-wychowawczym, 4. swobody wyrażania myśli i przekonań, w szczególności dotyczących życia gimnazjum, a także światopoglądowych i religijnych-jeżeli nie naruszy tym dobra innych osób, 5. rozwijania zainteresowań, zdolności i jawnej oceny, 6. sprawiedliwej. obiektywnej i jawnej oceny, 7. bieżącej informacji o swoich ocenach z poszczególnych przedmiotów, 8. bycia ocenianym z przedmiotów wyłącznie za wiadomości i umiejętności; oceny postawy ucznia dokonuje się w ocenie zachowania, 9. powtórzenia i ugruntowania wiedzy przed zapowiedzianą pracą kontrolną, 10. zadawania pytań nauczycielowi w przypadku natrafienia na trudności w czasie lekcji, 11. korzystania z poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, 12. odwoływania się od decyzji nauczyciela od wychowawcy lub dyrektora gimnazjum, 13. zmiany gimnazjum w ciągu roku, 14. dyskrecji w sprawach osobistych (stosunki rodzinne, korespondencja, uczucia). Liczę na najj, 5 gwiazdek i podziękowanie :)