Co trzeba zabrać ze sobą w wypadku ogłoszenia ewakuacji?

Rzeczy, które należy zabrać ze sobą w przypadku rodziny składającej się z ojca – 40 lat, matki – 36 lat i córki – 14 lat. Bagaż nie powinien przekraczać 50 kg na osobę.
Rodzina powinna zabrać 2 duże torby oraz każdy członek rodziny powinien wziąć ze sobą plecak podręczny.
W dużej torbie powinny się znaleźć:
 Woda mineralna w plastikowych butelkach – około 5 półtora litrowych butelek na dzień na rodzinę
 Żywność ( 6 zupek chińskich, 3 kisiele, konserwy mięsne – 6 sztuk, 3 jabłka, 3 bochenki chleba, 3 jogurty, margaryna, dżem, 3 litrowe soki, mleko w kartoniku, 0,5 kg cukru, 6 galaretek w proszku, 2 paczki niskosolonych krakersów, 6 batonów, 6 paczek herbatników, 2 paczki cukierków, 1 kg ryżu, paczka makaronu, mleko w proszku, kawa rozpuszczalna, kostka twarogu, paczka suszonych owoców, 3 tabliczki czekolady)
 Artykuły pierwszej pomocy (środki przeciwbólowe np. APAP, środki na nadkwaśność i zgagę np. Ranigast, środki przeciwgorączkowe np. Paracetamol, środki nasercowe np. Cardiol C, środki uspokajające np. Melisa, środki na ból gardła np. Strepsils, środki na bóle mięśni i na bóle reumatyczne np. Naproxen, środki na bóle wątroby np. Sylinarol, środki na biegunkę np. Smecza, środki przeciw wymiotne np. Aviomarin, środki na przeziębienie np. Rutinoscorbin, środki podnoszące ciśnienie np. Cardiamid, woda utleniona, spirytus salicylowy, Altacet, opaska elastyczna 5cm 10 cm, chusta trójkątna, kompresy gazowe jałowe, wata, lignina, zestaw plastrów uniwersalnych, rękawiczki gumowe, nożyczki, penseta, termometr, indywidualne środki używane przez członków rodziny, szpatułka, tubka wazeliny)
 Koce  3
 Plastikowe naczynia - zestaw
 Nóż wieloczynnościowy
 Rolka papieru toaletowego  3
 Gwizdek
 Igła i nitki
 Płachty w trzech kolorach ( biała – potrzeba ewakuacji, czerwona – potrzebna żywność i woda, niebieska – potrzeba pomocy medycznej)
 Pościel  3
 Przybory i artykuły do higieny ( mydło, szampon, pasta do zębów, 3 szczoteczki do zębów, podpaski, tampony, wkładki higieniczne, bezzapachowy dezodorant dla kobiet, bezzapachowy dezodorant dla mężczyzn, balsam do ciała, przybory do makijażu, krem z filtrem UVA/UVB)
 Ubrania ( spodnie męskie, spodnie damskie dla matki i córki, 2 koszulki męskie, 2 koszulki damskie dla matki, 2 koszulki damskie dla córki, bielizna na zmianę dla każdego z członków rodziny, ciepłe skarpetki 2 pary dla każdego z członków rodziny, 2 podkoszulki dla każdego z członków rodziny, ciepły sweter dla każdego z członków rodziny, rękawiczki – 3 pary, kurtka przeciwdeszczowa dla każdego z członków rodziny, mocne i wygodne buty dla każdego z członków rodziny, grzebień, lusterko, kapcie dla każdego z członków rodziny, kalesony, 2 pary ciepłych rajstop, kalosze  3 , szalik  3)
 Radioodbiornik na baterie
 Taśma klejąca
 Agrafka
 Lina
 Kombinerki
 Klucz francuski
 Ręczniki  3
 Piżama  3
W małej torbie powinny się znaleźć:
 Dokumenty (polisy ubezpieczeniowe, numery rachunków bankowych, adresy i telefony kontaktowe, akty notarialne, dokumenty potwierdzające tożsamość, papiery wartościowe - akcje i obligacje, książeczki szczepień, ważne numery telefonów, numery kart kredytowych, legitymacje ubezpieczeniowe oraz dokumenty rodzinne, testamenty; wszystko w opakowaniu zabezpieczającym przed wilgocią, karta ewakuacyjna)
 Zeszyt i długopis
 Otwieracz do konserw
 Zapałki, zapalniczka
 Telefon komórkowy wraz z zapasową baterią i ładowarką
 Pieniądze i kary bankomatowe
 Latarka i baterie
 Kompas
 Chusteczki higieniczne – 7 opakowań
 Maski przeciwgazowe  3
 1 litrowa butelka wody mineralnej niegazowaniej  3
 Parasolka
 Klucze do domu
 Żywność (batony 3, chrupki kukurydziane, kanapki 3, jabłko  3)

Dodaj swoją odpowiedź