Jakie marzenia symbolizuje mit o Dedalu i Ikarze i jak ludzie je zrealizowali w współczesnych czasach? Bardzo proszę o szybką odpowiedź c;

Jakie marzenia symbolizuje mit o Dedalu i Ikarze i jak ludzie je zrealizowali w współczesnych czasach? Bardzo proszę o szybką odpowiedź c;
Odpowiedź

chodzi ci o skrzydłach które odkrył

Ikar stał się symbolem swobody marzeń i odwzorowaniem postawy idealisty. Nie zważał on na otaczający go świat, żył w wimaginowanej krainie swoich fantazji i idei. Ikar marzył o wolności, barku ograniczeń. Pozwolił się ponieść euforii związanej ze spełnieniem się tych pragnień, dlatego pofrunął zbyt wysoko, co spowodowało jego upadek, a następnie śmierć. Zginął on niepostrzeżenie, nikt prócz Dedala nie przejął się jego zgonem. Dziś ludzie są tak samo obojętni na krzywdę i probkemy innych jak wtedy, gdy Ikar wpadł do morza. Jesteśmy zajęci tylko własnymi problemami i obowiązkami. Powinniśmy wykazywać więcej empatii na los innych i twardo stąpać po ziemi, by nie skończyć tak marnie jak Ikar. Mam nadzieję, że pomogłam. Liczę na naj :)

Dodaj swoją odpowiedź