Ile kosztuje 1kg kazdego z wymienionych towarów: wegiel 380 zł za 1t, ...zł za 1kg jagody 2zł za 100g ...zł za 1kg szynka 8,50 zł za 25 dag ...zł za 1kg cykier waniliowy 0,95zł za 10g ...zł za 1kg

Ile kosztuje 1kg kazdego z wymienionych towarów: wegiel 380 zł za 1t, ...zł za 1kg jagody 2zł za 100g ...zł za 1kg szynka 8,50 zł za 25 dag ...zł za 1kg cykier waniliowy 0,95zł za 10g ...zł za 1kg
Odpowiedź

węgiel 0,38 zł jagody 20 zł szynka 34 zł cukier waniliowy 95 zł

 węgiel - 0,38zł 380:1000=0,38 jagody - 20zł 2*10=20 szynka - 34zł 8,50*4=34 cukier waniliowy - 95zł 0,95*100=95zł

Dodaj swoją odpowiedź