Kim był Mieszko 1,Bolesław Chrobry,Święty Wojciech ? dam 8 pkt. podziękowanie i 5 gwiazdek :*

Mieszko 1 - Pierwszy władca polski. Bolesław Chrobry - syn mieszka 1, drugi władca polski i jej pierwszy król. Święty Wojciech - duchowny z Czech, zginął na prusach podczas głoszenia tam chrześcijaństwa (jako ciekawostkę dodam ,że dostał dzidą w plecy)

Mieszko I to książę z dynastii Piastów. Był pierwszym władcą Polski. Przyjął chrzest w 966r. Bolesław Chrobry to pierwszy koronowany król Polski oraz książe Czech. Był synem Mieszka I i Dobrawy. Święty Wojciech biskup praski oraz czeski duchowny katolicki, również misjonarz i męczennik. Syn Sławnika-pana na Libicach.