Charakterystyka Heraklesa

Herakles to grecki heros, syn boga Zeusa i śmiertelnej kobiety Alkmedy. Był najbardziej lubianym i najsławniejszym bohaterem Greków, słynnym z wykonania dwunastu ciężkich prac.

Wygląd zewnętrzny Heraklesa stanowił odzwierciedlenie jego osobowości: przystojny, muskularny, wysoki. Miał błękitne oczy i jasne kręcone włosy. Nosił skórę lwa nemejskiego, a jego głowę okrywał hełm z głowy tego zwierzęcia. Dokładny wiek Heraklesa nie był znany.

Herkulesa cechowała pomysłowość. Świadczy o tym sposób w jaki usunął on z brudu stajnię Augiasza- przepuścił przez nią strumień wody z rzeki i błyskawicznie ją wyczyścił. Fakt, iż jako niemowlę z łatwością udusił dwa węże zesłane przez Herę dowodzi o sile tego herosa. Swoją waleczność okazał tym, że bez obawa złapał olbrzymiego byka kreteńskiego. Zwinności a zarazem cierpliwości dowiódł ganiając przez rok łanię kerynejską. O uczciwości i pokorze Herkulesa świadczyło to, że wykonał dwanaście trudnych prac za to, iż zabił swoją żonę i dzieci w wyniku szaleństwa, które go opętało. Zawsze dotrzymywał słowa, czego dowiódł wypuszczając łanie kerynejską zgodnie z obietnicą. Był szlachetny, bo zabijał tylko kiedy musiał. Wrażliwość okazał wyprawiając pogrzeb królowej Amazonek-Hipolicie. Herakles z powodu impulsywności zabił pouczającego go nauczyciela- Amfitriona. Potrafił sprawnie walczyć i posługiwać się łukiem.

Ten heros przeciwstawiał się złu, podobnie jak wielu dzisiejszych superbohaterów. Podobnie jak ich jego także cechowała siła i odwaga z także niedoskonałość. Może być wzorem dla dzisiejszej młodzieży, ponieważ pomagał słabszym i potrzebującym.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Heraklesa i Herkulesa i ich porównanie. Herkules | Herakles | Chodzi o porównanie Herkulesa z ksiązki Agaty Christie i Heraklesa z mitologii Proszę o szybką odpowiedź.

Charakterystyka Heraklesa i Herkulesa i ich porównanie. Herkules | Herakles | Chodzi o porównanie Herkulesa z ksiązki Agaty Christie i Heraklesa z mitologii Proszę o szybką odpowiedź....

Język polski

Charakterystyka Heraklesa (Herkulesa) SZYBKO!!!

Charakterystyka Heraklesa (Herkulesa) SZYBKO!!!...

Język polski

Charakterystyka Heraklesa krótko!!!

Charakterystyka Heraklesa krótko!!!...

Język polski

charakterystyka heraklesa

charakterystyka heraklesa...

Język polski

charakterystyka heraklesa

charakterystyka heraklesa...

Język polski

charakterystyka heraklesa

charakterystyka heraklesa...