Czy graffiti to zjawisko pozytywne?

Gdzie nie spojżeć wszędzie widać graffiti mury, ściany, płoty i wagony kolejowe. Nic nie umknie uwadze grafficiarzy.
Czy jednak jest to przyjemny widok dla naszych oczu?
Przede wszystkim grafficiarze nie szanują pracy innych ludzi.
Nowy piękny budynek już na drugi dzień pada ofiarą bezmyślnych rysunków i wulgarnych wyrazów. Nie ma to nic wspólnego ze sztuką to po prostu wandalizm. Nawet jeżeli pozbędziemy się tych obrzydliwych malowideł, to w najbliższym czasie pojawią się nowe.
Co gorsze ten sposób wyrażania uczuć jest coraz bardziej popularny. Wiele osób maluje co tylko przyjdzie im do głowy. W większości są to nie potrzebne i obraźliwe rysunki i napisy. Młodzież pragnąca zaimponować rówieśnikom maluje dosłownie na wszystkim. Trzeba to powstrzymać.
Jak wskazują powyższe argumenty graffiti jest całkowicie nie pożądane. Skoro brzydzimy się oszpeconych budynków i murów nie powinniśmy przyczyniać się do rozszerzania tego dość popularnego, coć odrażającego sposobu przekazywania uczuć.

Dodaj swoją odpowiedź
Pedagogika

Subkultury młodzieżowe

Młodzi ludzie często narażeni są na uczucie osamotnienia. Szczególnie w trudnym okresie dojrzewania są takie momenty, kiedy wszystko zaczyna się załamywać. Najczęściej wtedy młody człowiek traci zaufanie do swoich rodziców i całego do...

Socjologia

Między konfliktem a asymilacją: socjologiczne determinanty odmienności relacji międzyetnicznych

Na styku różnych grup kulturowych i etnicznych (zarówno w przypadku państw wie-lonarodowościowych, jaki i w przypadku grup imigranckich przybywających do obcych kra-jów) zachodzą różne relacje między ich członkami. W wyniku tych wzajemny...