Pani Alina kupowała wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu późnej pory obniżyła cenę malin o 10%. Pani Alina zapłaciła 19zł 80gr. Ile przedtem kosztował koszyczek malin ?

Pani Alina kupowała wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu późnej pory obniżyła cenę malin o 10%. Pani Alina zapłaciła 19zł 80gr. Ile przedtem kosztował koszyczek malin ?
Odpowiedź

90% - 19,80 100% - x [latex]x= frac{19,80*100\%}{90\%}=frac{1980}{90}=22 [/latex] 22zł : 2 = 11zł Odp: Przedtem koszyczek malin kosztował 11zł.

19,80-100% x-10% x= 1,98 19,80+1,98=21,78 21,78/2= 10,89 odp. jeden koszyczek malin kosztował wcześniej 10,89zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani Alina kupowała wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu późnej pory obniżyła cenę malin o 10%. Pani zapłaciła 19zł 80gr. Ile przedtem kosztował koszyczek malin?

Pani Alina kupowała wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu późnej pory obniżyła cenę malin o 10%. Pani zapłaciła 19zł 80gr. Ile przedtem kosztował koszyczek malin?...