Pani Ania zapłaciła 108 zł 36 gr za 25,2 l benzyny. Ile kosztuje 1 l tej benzyny ? Pomoże ktoś błagam ...

Pani Ania zapłaciła 108 zł 36 gr za 25,2 l benzyny. Ile kosztuje 1 l tej benzyny ? Pomoże ktoś błagam ...
Odpowiedź

108,36:25,2=4,30 zl za litr benzyny

108zł 36gr:25,2l=4zł 30gr.          odp.1 litr benzyny kosztuje 4zł 30gr

Dodaj swoją odpowiedź