Daję 15 pkt i naj! Pomocy! wypracowanie na temat : Romantyk czy pozytywista? Charakterystyka i ocena postępowania Stanisława Wokulskiego. Potrzebuję na poniedziałek :(

Stanisław Wokulski jest głównym bohaterem powieści B. Prusa. Powieść została napisana w pozytywizmie. Na poczatku powieści poznajemy go jako człowieka ,który spedza dużo czasu nad książkami . Zdobywa wyksztalcenie ,aby nie byc zwykłym człowiekiem. Pewnego dnia w teatrze dostrzega pannę Izabelę Łęcka. Zakochuje sie w niej od pierwszego wejrzenia. I w tym momencie dochodzi do jego przemiany i chęci zdobycia majątku ,by panna Izabela sie nim zainteresowala. Po zdobyciu majątku wraca i zostaje właścicielem sklepu ,w ktorym pracuje jego najlepszy przyjaciel Ignacy Rzecki . Wokulski postanawia kupic kamienice ,w której mieszka panna Izabela . Tylko po to ,by miec powody ,żeby często ja odwiedzać. Spalaca dlugi jej ojca Tomasza. W miedzy czasie poznaje Helenę Stawska ,ktora ma córeczkę . Po wielu próbach i odrzuceniach przez pannę Izabelę zaczyna sie nią interesować ,ale to jest tylko chwilowe. Zrozumiał ,ze w jego glowie jest panna Izabela,ktora flirtuje na jego oczach z innymi . W czasie podróży do Krakowa Wokulski zrozumiał ,ze Łęcka nigdy nie obdarzy go uczuciem . Zrezygnował z podróży z nią i jej kuzynem i dzieki temu uratował mężczyznę przed zabiciem sie na torach (zapomniałam jak on się nazywal ) dal mu prace. Nie można stwierdzić czy byl romantykiem czy pozytywista. Przez uczucie do Izabeli stal sie innym człowiekiem ,wrazliwszym na krzywdę innych ludzi . Pomagal biedniejszym . Byl zarówno romantykiem jak i pozytywista .