Charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz

Kreska, czyli Janina Krechowicz była uczennicą Liceum im. Stefana Żeromskiego w Poznaniu. Mieszkała razem ze swoim dziadkiem profesorem Dmuchawcem, który jeszcze do niedawna uczył w tym liceum.

Kreska była ładna. Miała promienne, bure oczy podkreślone długimi rzęsami. Miała krótko ścięte ciemne włosy i mocno ścieniowaną grzywkę według obowiązującej wówczas mody "na Izabelę Trojanowską". Dziewczyna ubierała się bardzo ekscentrycznie i na pewno oryginalnie. Własnoręcznie wykonywała stroje dla siebie, które choć nie kupione w sklepie, były bardzo ładne i szykowne.

Dziewczyna była bardzo nieufna. Podkochiwała się w koledze ze szkoły i sąsiedztwa - Maćku Ogorzałce. Nie chciała, żeby Maciek to zauważył dlatego maskowała uczucia do niego dziwnym, oschłym traktowaniem chłopca, kiedy odwiedzała go pod pretekstem korepetycji z matematyki.

Kreska była osobą skrytą, dlatego bała się zawierać nowych przyjaźni kiedy przyszła do nowej szkoły. Bohaterka książki była też buntowniczką, co zademonstrowała w szkole odmawiając napisania testu. W głębi ducha była miła, koleżeńska i zabawna. Wykazała się cierpliwością i przede wszystkim opiekuńczością kiedy spadły na nią wszystkie obowiązki domowe oraz opieka nad dziadkiem.

Mimo niewielkich niedoskonałości charakteru Kreski, bardzo ją polubiłam. Wydaje mi się, że mogłybyśmy być wspaniałymi przyjaciółkami.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Kreski (Janiny Krechowicz)- Opium w rosole

Charakterystyka Kreski (Janiny Krechowicz)- Opium w rosole...

Język polski

"Opium w rosole" charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.

W starym mieszkaniu, pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu mieszk...

Język polski

"Opium w rosole" - charakterystyka Kreski (Janiny Krechowicz ).

W powieści Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz - ,,Kreska", wnuczka profesora Dmuchawca.Kreska wbrew wydawała się być bardzo przeciętną dziewczyną.
Rodzice Kreski byli internowani przez ówczesne władze...

Język polski

"Opium w rosole" - charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

W powieści Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz - ,,Kreska", wnuczka profesora Dmuchawca.Kreska wbrew wydawała się być bardzo przeciętną dziewczyną.
Rodzice Kreski byli internowani przez ówczesne władze,...

Język polski

Charakterystyka Kreski(Janiny Krechowicz) z Opium w Rosole. Potrzebne na Jutro!

Charakterystyka Kreski(Janiny Krechowicz) z Opium w Rosole. Potrzebne na Jutro!...