Antek zapłacił 12 zł za 48 dag malin. Ile kosztował kilogram malin? Proszę o pomoc daje naj :)

Antek zapłacił 12 zł za 48 dag malin. Ile kosztował kilogram malin? Proszę o pomoc daje naj :)
Odpowiedź

48 - 12 1 - x x=0.25 - tyle trzeba zapłacić za 1 dag   1kg= 100dag 0.25zł x 100= 25 zł  Odp: Za kilogram malin trzeba zapłacić 25 zł

24zł,25gr możesz spokojnie przepisać

Dodaj swoją odpowiedź