Charakterystyka Antygony i Kreona.

ANTYGONA - córka Kreona, siostra Hajmona i Ismeny; postać aktywna, wierząca (do Ismeny: A ty znieważaj bogów świętą wolę), stawia czynny opór, kocha brata, ma odwagę sprzeniewierzyć się prawu ludzkiemu; dla niej prawo moralne jest bardzo silne; uparta, konsekwentna w działaniu, przekonana o słuszności swego postępowania, nie działa pod wpływem chwili, rozważna, heroiczna, nie boi się śmierci (a ja brata pogrzebię sama, potem zginę z chlubą).

KREON - król; stara się rządzić sprawiedliwie, zawsze przestrzegać praw; wytrwały i nieustępliwy w postanowieniach; sprawy państwa stawia na pierwszym miejscu, nie zważając na tradycję; Gdy wróżbita przestrzega przed klęskami i kłopotami kraju, Kreon ustępuje. Nie chce zgubić swego państwa: "nieszczęście ściągnąć na kraj jeszcze gorzej."

Uparty, dumny, pyszny, despota, zarozumiały, rządny władzy, dąży do ogólnego posłuchu: Państwo - to jestem ja, nie słucham tłuszczy.; porywczy, niekonsekwentny, nieustępliwy, skory do gniewu; według niego przyznanie się do błędu podważa autorytet; podejrzliwy wobec poddanych, nie słucha (nawet dobrych rad). Odbiera narzeczoną synowi, co prowadzi Hajmona do samobójstwa;

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka Antygony i Kreona.   min. 2 strony.    nie chcę gotowców z neta, daję 23 PUNKTY!!!

charakterystyka Antygony i Kreona.   min. 2 strony.    nie chcę gotowców z neta, daję 23 PUNKTY!!!...

Język polski

charakterystyka Antygony i Kreona z cytatami. Daje 20 pkt:))

charakterystyka Antygony i Kreona z cytatami. Daje 20 pkt:))...

Język polski

Charakterystyka Antygony lub Kreona

Charakterystyka Antygony lub Kreona...

Język polski

charakterystyka Antygony albo Kreona (z cytatami)

charakterystyka Antygony albo Kreona (z cytatami)...

Język polski

charakterystyka Antygony lub Kreona Wykorzystaj 5 dowolnych cytatów z książki

charakterystyka Antygony lub Kreona Wykorzystaj 5 dowolnych cytatów z książki...

Język polski

Charakterystyka Antygony i Kreona (dokładna z cytatami wypowiadającymi przez nich).

Charakterystyka Antygony i Kreona (dokładna z cytatami wypowiadającymi przez nich)....