Udowodnij, że ludzka życzliwość jest w życiu bardzo ważna.
Celem tej pracy jest udowodnienie wszystkim, że ludzka życzliwość jest w życiu bardzo ważna. Być życzliwym to znaczy życzyć komuś dobrze. Ale tylko życzyć, to za mało, czasami trzeba jeszcze pomóc. Życzliwym można się stać w każdej chwili. Nawet zwykłe przeprowadzenie dziecka czy też starszej pani przez pas,y jest oznaką życzliwości. Najlepiej dążyć w tym kierunku niż w odwrotnym, gdyż zdecydowanie lepiej nie mieć wrogów i nieprzyjaciół.
Twierdzę, że ludzka życzliwość jest w życiu bardzo ważna.
Chciałabym przedstawić przekonania poparte konkretnymi przykładami. Jednym z takich argumentów jest to, że stajemy się w oczach innych dobrymi ludźmi. Nie jest ważne to czy robimy coś źle i nam nie wychodzi, ale ważne jest czy robimy coś z dobrego serca. Życzliwość to nie tylko spełnianie dobrych uczynków, lecz również sposób w jaki je wykonujemy. Ludzie okazują większy szacunek człowiekowi, który ze szczerym sercem chce pomóc niż takiemu robiącemu wszystko, lecz wcale się nie starając.
Uważam również, że przez okazywanie życzliwości innym uzyskujemy nowych przyjaciół. Każdy, kto widzi, że ktoś się stara zaczyna go poznawać od dobrych stron. Zapoznaje się z nim i powstaje nowa znajomość, a nawet czasami coś większego – przyjaźń. Jest ona bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Dzięki niej nie stajemy się samotni. Przyjacielowi można się zwierzyć, raz wypłakać, a raz okazać swoje pozytywne emocje. Bardzo dobrym przykładem na to jestem ja. Staram się być życzliwa, choć oczywiście nie zawsze mi to wychodzi. Znalazłam dzięki temu przyjaciółkę, która uwierzyła w moją życzliwość i zapoznała się ze mną. Bardzo dobrze żyje nam się we dwie dzięki prawdziwej przyjaźni.
Trzeci argument jest bardzo prosty. Dzięki okazywaniu naszej życzliwości inni też nam ją okazują. Jest to na pewno dowód na to, że jakiś człowiek zaufał nam i chce się odwdzięczyć za pomoc. Bardzo dobrze żyje się wtedy ludziom ze sobą. Nikt do nikogo nie ma pretensji o to, że jedna osoba pomaga, a druga nic w tym kierunku nie ma zamiaru robić. Można się dzięki temu porozumieć, wymienić własnymi myślami. Nie tylko w przyjaźni tak się dzieje, ale w dobrej znajomości również.
Według mnie, okazując komuś życzliwość, zdobywamy czyjeś zaufanie. Odnosi się to do wszystkich powyższych argumentów. Po pierwsze człowiek widzący w kimś innym dobroć chce nam ufać i oczekuje również tego samego, więc starajmy się też tej drugiej osobie zaufać. Po drugie jeżeli uzyskujemy przyjaciół musimy mieć do niego zaufanie. Bez tego na pewno przyjaźń nie istnieje. I po trzecie ci ludzie, którzy również okazują nam zaufanie muszą nam ufać, gdyż po pewnym czasie wiedzą z kim mają do czynienia i nas pewno się na nas nie zwiodą
Następnym argumentem jest to, że okazując innym życzliwość stajemy się człowiekiem bardziej lubianym przez innych. Każdy dobrze wie z własnego doświadczenia, że ludzie, którzy są dla nas dobrzy, stają się lubiani w towarzystwie. Wiadomo, że człowiek wścibski, leniwy itp. nie staje się przyjacielem, kolegą a nawet znajomym. Takich ludzi się nie toleruje, ponieważ są źli i nie pomagają innym. Najlepiej być życzliwym i pomagać drugiej osobie. Wtedy wychodzi nam to na dobre.
Zgadzam się z opinią, która mówi o tym, że człowiek życzliwy jest również kulturalny. Dobrym przykładem jest to, jak ktoś mówi „dzień dobry”, „do widzenia” itp. czyli wyrazy powitania i pożegnania. Nie tylko czyny charakteryzują człowieka życzliwego, choć w dużym stopniu, ale również gesty i słowa. Jest to bardzo ważne kiedy chce się stać takim człowiekiem. Kultura jest również osobista, więc na to też trzeba zwracać szczególną uwagę jak jest się w towarzystwie czy też gdy się siedzi przy stole z gośćmi.
Ostatnim przykładem okazywania uczuć człowiekowi życzliwemu jest oczywiście szacunek. Nie wolno ludziom wyciągającym do nas rękę dokuczać czy też traktować go źle. Jest to z punktu widzenia tej osoby bardzo niekulturalne. Powinniśmy szanować ludzi pomocnych, gdyż z dobrego serca chcą nam w czymś pomóc. Szacunek jest tu bardzo ważny i moim zdaniem musimy go okazywać takim ludziom, aby ze względu na siebie nie oczerniać się przy innych. Nawet jest to dla nas dobre, gdyż zawieramy nowe znajomości i inni ludzie nas również szanują.
Z wymienionych argumentów wynika, że uczymy się pomagać innym. Jest to bardzo ważne, gdyż kiedy jest się człowiekiem życzliwym, każdy odwdzięcza się nam tym samym. Sama wiem z własnego doświadczenia, że jest to bardzo miłe uczucie. Jak już wymieniałam w argumentach ludzie okazują nam dzięki temu szacunek, życzliwość, zaufanie, ale najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że zyskujemy przyjaciół. Na prawdę mówię wam wszystkim – warto być życzliwym.
Jak już wspomniałam dzięki życzliwości zawieramy nowe znajomości. Znajomość często rodzi się w koleżeństwo. Na tym etapie bardzo dobrze możemy poznać się na człowieku. Wykrywamy u niego jego pozytywne i negatywne strony. Kiedy wyczujemy, że jest to człowiek, któremu można zaufać zbliżamy się do niego. Żaden człowiek nie wie do końca kiedy zaczyna się prawdziwa przyjaźń, lecz w pewnym momencie wyczuwa to. Nasze życie staje się weselsze z przyjaciółmi. Spędza się z nimi dobre i złe chwile, ale zawsze te złe dni przechodzą i pojawiają się słoneczne, bezdeszczowe. Warto mieć prawdziwego przyjaciela, gdyż naprawdę jest czasami bardzo potrzebny w życiu.
Powyższymi argumentami udowodniłam, że w życiu bardzo ważna jest życzliwość.
W tych czasach życzliwość jest rzadko spotykana. Ludzie są bardzo wygodni i wolą mieć więcej pieniędzy niż własnych przyjaciół czy nawet znajomych. Lubią się chwalić i robić wszystko dla siebie, a nie pomagać innym. Teraz jest tak, że ludzie bogaci są bardziej skąpi niż ci biedniejsi, którzy nie mogą uwiązać końca z końcem jeśli chodzi o fundusze, a i tak pomagają jak mogą innym ludziom. Moim zdaniem powinno być na odwrót. Róbmy wszystko, żeby tak nie było na tym świecie. Pomagajmy innym ludziom, aby nie panowała bieda i nienawiść. Bądźmy pozytywnie nastawieni do świata, a na pewno lepsza będzie atmosfera i w lepszych warunkach ludzie będą mieszkali, nie tak jak teraz.