Pole w prawym górnym rogu szachownicy o wymiarach 7x7 jest czarne. Ile jest białych pól na tej szachownicy ? 25 23 24 26 zad 4 kg jabłek i 3 kg gruszek kosztuje razem 20,45 zł, natomiast 2 kg jabłek i 1 kg gruszek 8,65 zł. Ile kosztuje 1 kg gru

Pole w prawym górnym rogu szachownicy o wymiarach 7x7 jest czarne. Ile jest białych pól na tej szachownicy ? 25 23 24 26 zad 4 kg jabłek i 3 kg gruszek kosztuje razem 20,45 zł, natomiast 2 kg jabłek i 1 kg gruszek 8,65 zł. Ile kosztuje 1 kg gruszek ? 3,15 zł 3,40 zł 2,75 zł 2,25 zł
Odpowiedź

Zad.1 7x7:2=22 Zad.2 8,65złx2=17,30zł 20,45zł-17,30zł=3,15zł Odp: 1 kilogram jabłek kosztuje 3,15zł.

xoxoxox  x=czarne oxoxoxo  o=białe  xoxoxox Odp. 25              TRZEBA NARYSOWAĆ OBRAZEK ;) oxoxoxo xoxoxox oxoxoxo xoxoxox   *************************************************************************************** Zad.2 8,65złx2=17,30zł 20,45zł-17,30zł=3,15zł Odp: 1 kilogram jabłek kosztuje 3,15zł.

Dodaj swoją odpowiedź