3) [latex]4,5*(3,6+2,125)-0,45*(4-3,1) = 4,5 * 5,725 - 0,45 * 0,9 = \ = 25,7625 - 0,405 = 25,3575 [/latex] 2) [latex] frac{24 dag}{100 dag}= frac{6 zl}{y} \ \ y = frac{100 dag*6zl}{24 dag} = 25 zl [/latex] 1) Szynka kosztuje 27 zł za kilogram czy 46 dag tyle kosztuje? Będę liczyć tak, że ona kosztowała 27 zł za 46 dag. [latex] frac{34 dag}{100 dag} = frac{x}{18,70 zl} \ \ x= frac{18,70zl*34 dag}{100 dag} = 6,358[/latex] Nie ma kwoty 6,358 zł, więc przyjmę że zapłaciła 6,36 zł. I teraz: 1) jeśli masz szynkę 27zł/46 dag, to 6,36 zł+27 zł = 33,36 zł 2) jeśli masz szynkę 27zł/1 kg, to [latex] frac{46 dag}{100 dag} = frac{x}{27 zl} \ \ x = frac{27 zl*46 dag}{100 dag} = 12,42 zl [/latex] Więc 12,42 zł + 6,36 zł = 18,78 zł. --> Najprawdopodobniej to rozwiązanie jest dobre (pisz zadania precyzyjniej)
Zad.1 Mama kupiła 34 dag polędwicy w cenie 18,70 zł za kilogram oraz 46 dag szynki w cenie 27 zł.ile zapłaciła za zakupy?
Zad.2 Ola za 24 dag cukierków zapłaciła 6 zł.ile kosztuje 1 kg tych cukierków?
Zad.3
4,5 razy (3,6 +2,125)-0,45:(4-3,1)=
Odpowiedź
Dodaj swoją odpowiedź