Opis Burzy

Dzień zapowiadał się pogodny. Od rana świeciło słońce i tylko gdzieniegdzie na niebie pojawiały się białe chmurki. Powietrze było parne i duszne, jaskółki latały nisko nad ziemią, co zwiastowało, że będzie padał deszcz.

Około południa na wschodzie zaczęły zbierać się ciemne, kłębiaste chmury. Wtedy przypomniało mi się powiedzenie: "Z dużej chmury- mały deszcz", więc uspokoiłem się.

Obłoków gromadziło się coraz więcej, a i wiatr z każdą chwilą mocniej powiewał. Promienie słońca zniknęły, zrobiło się ciemno, szaro i bardzo nieprzyjemnie. Na dworze wszystkie drzewa i krzewy coraz mocniej falowały, niektóre sprawiały wrażenie jakby się kładły na ziemi . Wiatr przypominał już huragan. Zaczął siąpić drobniutki deszczyk, jak kapuśniaczek, ale dość szybko zamienił się w ulewę. Padał na drogę, łąki, pola, drzewa, kwiaty, domy. Zaczęły tworzyć się coraz większe kałuże. To już nie tylko ulewa, błyskawice pojawiające się na niebie świadczyły o tym, że to burza. Zrobiło się coraz ciemniej. Pioruny co kilka sekund rozdzierały niebo, głośniejsze, bliższe i przerażające. Silny deszcz bębnił o szyby i dachy, jakby chciał wedrzeć się do środka budynków. Woda wystąpiła z przepełnionych przydrożnych rowów i płynęła już ulicą. Z rynien spływały wzburzone strumienie wody. Lało jak z cebra.

Po około trzydziestu minutach strasznej burzy błyskawice i pioruny osłabły, deszcz powoli ustawał, ciemne, kłębiaste chmury szybko oddalały się w kierunku zachodnim, a na niebie znowu zagościło słońce – tworząc kolorową, przepiękną tęczę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" opis burzy.

?Burza jest to jedno lub kilka gwałtownych wyładowań elektryczności atmosferycznej wewnątrz chmury cumulonimbus lub między chmurą a powierzchnią Ziemi. W czasie burzy zwykle występuje opad deszczu lub gradu i silny, porywisty wiatr.? Ta def...

Język polski

na jutro, napiszcie na której stronie jest opis burzy piaskowej w książce ,,w pustyni i w puszczy" prosze daje naj

na jutro, napiszcie na której stronie jest opis burzy piaskowej w książce ,,w pustyni i w puszczy" prosze daje naj...

Język polski

Potrzebuje opis burzy nie za długi ale nie za krótki.Daje naj.

Potrzebuje opis burzy nie za długi ale nie za krótki.Daje naj....

Język polski

Opis burzy piaskowej w pustyni i w puszczy ! Z akapitami ! Daje naj i wgl Prosze na dzisiaij !

Opis burzy piaskowej w pustyni i w puszczy ! Z akapitami ! Daje naj i wgl Prosze na dzisiaij !...

Język polski

Witam czy mógł by ktoś mi podac strone na ktorej jest podany opis burzy piaskowej w książce ,,W pustyni i w puszczy' Wydawnictwo to:Beskidzka oficyna wydawnicza Bielsko-Biała

Witam czy mógł by ktoś mi podac strone na ktorej jest podany opis burzy piaskowej w książce ,,W pustyni i w puszczy' Wydawnictwo to:Beskidzka oficyna wydawnicza Bielsko-Biała...

Język polski

Potrzebny mi opis burzy. Ma być dużo epitetów i porównań. :) Krótkie (około 5/7 zdań) Proszę szybkie odpowiedzi!!! ♥ Naj odpowiedź = podziękowanie i 5 gwiazdek !!! ♥♥♥ 

Potrzebny mi opis burzy. Ma być dużo epitetów i porównań. :) Krótkie (około 5/7 zdań) Proszę szybkie odpowiedzi!!! ♥ Naj odpowiedź = podziękowanie i 5 gwiazdek !!! ♥♥♥ ...