Opis Burzy

Dzień zapowiadał się pogodny. Od rana świeciło słońce i tylko gdzieniegdzie na niebie pojawiały się białe chmurki. Powietrze było parne i duszne, jaskółki latały nisko nad ziemią, co zwiastowało, że będzie padał deszcz.

Około południa na wschodzie zaczęły zbierać się ciemne, kłębiaste chmury. Wtedy przypomniało mi się powiedzenie: "Z dużej chmury- mały deszcz", więc uspokoiłem się.

Obłoków gromadziło się coraz więcej, a i wiatr z każdą chwilą mocniej powiewał. Promienie słońca zniknęły, zrobiło się ciemno, szaro i bardzo nieprzyjemnie. Na dworze wszystkie drzewa i krzewy coraz mocniej falowały, niektóre sprawiały wrażenie jakby się kładły na ziemi . Wiatr przypominał już huragan. Zaczął siąpić drobniutki deszczyk, jak kapuśniaczek, ale dość szybko zamienił się w ulewę. Padał na drogę, łąki, pola, drzewa, kwiaty, domy. Zaczęły tworzyć się coraz większe kałuże. To już nie tylko ulewa, błyskawice pojawiające się na niebie świadczyły o tym, że to burza. Zrobiło się coraz ciemniej. Pioruny co kilka sekund rozdzierały niebo, głośniejsze, bliższe i przerażające. Silny deszcz bębnił o szyby i dachy, jakby chciał wedrzeć się do środka budynków. Woda wystąpiła z przepełnionych przydrożnych rowów i płynęła już ulicą. Z rynien spływały wzburzone strumienie wody. Lało jak z cebra.

Po około trzydziestu minutach strasznej burzy błyskawice i pioruny osłabły, deszcz powoli ustawał, ciemne, kłębiaste chmury szybko oddalały się w kierunku zachodnim, a na niebie znowu zagościło słońce – tworząc kolorową, przepiękną tęczę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" opis burzy.

?Burza jest to jedno lub kilka gwałtownych wyładowań elektryczności atmosferycznej wewnątrz chmury cumulonimbus lub między chmurą a powierzchnią Ziemi. W czasie burzy zwykle występuje opad deszczu lub gradu i silny, porywisty wiatr.? Ta def...

Język polski

napisz jako wybrany bohater [czyli Stasio] : - -opis burzy piaskowej [albo] -opis burzy tropikalnej [ ten temat to się wcielam w rolę Kalego]

napisz jako wybrany bohater [czyli Stasio] : - -opis burzy piaskowej [albo] -opis burzy tropikalnej [ ten temat to się wcielam w rolę Kalego]...

Język polski

Witam! Mam do napisania OPIS WYBRANEJ PRZYGODY STASIA TARKOWSKIEGO I NEL . NIE MOZE BYC OPIS BURZY PODZWROTNIKOWEJ I BURZY PIASKOWEJ !!!!     PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!!

Witam! Mam do napisania OPIS WYBRANEJ PRZYGODY STASIA TARKOWSKIEGO I NEL . NIE MOZE BYC OPIS BURZY PODZWROTNIKOWEJ I BURZY PIASKOWEJ !!!!     PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!! PILNE !!!!!...

Język polski

Opis burzy i krajobrazu po burzy?

Opis burzy i krajobrazu po burzy?...

Język polski

Opis Burzy tropikalnej W pustyni i w puszczy. Tylko o tej burzy  Proszę jak najszybciej  rozdział 24

Opis Burzy tropikalnej W pustyni i w puszczy. Tylko o tej burzy  Proszę jak najszybciej  rozdział 24...

Język polski

Opis burzy podzwrotnikowej+przeżycia wewnętrzne bohaterów w pustyni i w puszczy podczas tej burzy PILNE XD forma opowiadania

Opis burzy podzwrotnikowej+przeżycia wewnętrzne bohaterów w pustyni i w puszczy podczas tej burzy PILNE XD forma opowiadania...