Jeden Baton ,,Jasiek" kosztuje 1,60 zł. Ile takich batonów można kupić za 15 zł ? Pliss daje naj na jutro
Jeden Baton ,,Jasiek" kosztuje 1,60 zł. Ile takich batonów można kupić za 15 zł ? Pliss daje naj na jutro
1,60·9 =14,4 Odp. : można kupić 9 takich batonów
Najprościej będzie po prostu podzielić 15zł na 1,60zł. 15:1,60 = 9,375 Ponieważ nie można kupić ułamka batonika, wiemy po prostu, że za 15zł kupimy 9 takich batoników. Sprawdzenie: 1,60zł * 9 = 14,4zł Wiemy więc, że jeśli kupimy 9 batoników, mając do dyspozycji 15zł, zostanie nam 60gr reszty.