Dynastia Piastów 1. dokończ zdania 2.uzupełnij luki w tekście 3.połącz strzałkami osoby z wydarzeniem 4.do daty dopisz 5.podkreśl królów z dynastii Piastów 6.uporządkuj chronologicznie wydarzenia z góry dzięki

1) a. Mieszko I b. Bolesław I Chrobry c.  1370 Kazimierza III Wielkiego 2) Otton III,  pielgrzymka, św. Wojciecha,  Prusów, zabity, wykupił, katedrze,  zjazdu gnieźnieńskiego,  diadem cesarski, króla 3) a---> c b---> d c---> e d---> b e---> a 4) a.Chrzest Polski b. Pokój w Budziszynie Polska odzyskuje Milsko i Łuzyce C. Koronacja Bolesława Śmiałego, utworzenie państwowej mennicy w Krakowie d. Bitwa Pod Płowcami e. Utworzenie  Akademii Krakowskiej 5) d, f 6) c-->b-->d-->e-->f-->a 7) Władysław Wygnaniec Śląsk i dzielnica senioralna oraz lenno pomorze Bolesław Kędziezawy Ziemia  Płocka Mieszko stary Wielkopolska Henryk Sandomierski Ziemia Sandomierska 8)nw 9) Gdy Kazimierz Wielki  ZACZĄŁ PANOWANIE MIASTA PRZYPIMINAŁY COS NA WZÓR BISKUPINA BYŁU TO TAKIE GRODY... NIE BYŁO TWIERDZ JAK SIE PATRZY TYLKO TAKIE CHAŁUPECKI :). ON POBUDOWAŁ ZAMKI Z KAMIENIA TZW. SZLAK ORLICH GNIAZD. TO DZIEKI NIEMY MIASTA ZYSKAŁY KAMIENNE MURY OBRONNE  KTÓRE TRUDNO BYŁO ZDOBYĆ .