Firma w danym okresie wytoworzyla 5 000 szt wyrobu gotowego i 2 000 szt produkcji niezakonczonej przerobionej w 80% i 1 000 szt w 40% . Ustal koszt wytworzenia wyrobu gotowego jezeli firma poniosla koszty w wysokosci 28 000 zl

Firma w danym okresie wytoworzyla 5 000 szt wyrobu gotowego i 2 000 szt produkcji niezakonczonej przerobionej w 80% i 1 000 szt w 40% . Ustal koszt wytworzenia wyrobu gotowego jezeli firma poniosla koszty w wysokosci 28 000 zl
Odpowiedź

Ilość: Wyrób gotowy: 5000 szt. Produkcja w 80%: 2000 szt. * 80% = 1600 szt. Produkcja w 40%: = 1000 szt. * 40% = 400 szt. Umowna ilość: 5000 + 1600 + 400= 7000 szt. Koszt wytworzenia: 28000 zł Jednostkowy koszt wytworzenia wyrobu gotowego: 28000 / 7000 = 4

Dodaj swoją odpowiedź