Rozprawka na temat " Czy E. Scrooge zasługuje na podziw czy potępienie?"

E. Scrooge jest znany nam z opowieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść Wigilijna”. W mojej pracy spróbuję udowodnić wam że pan Scrooge zasługuje na podziw, mimo to że kiedyś zachowywał się nieludzko .

Zacznę od sprawy dla wielu ludzi nieistotnej lecz dla pana Boba bardzo ważnej. Ebenezer w dzień przedświąteczny dał swojemu pracownikowi wolne. Pan Scrooge czyniąc tak sprawił wielką radość rodzinie pracownika.

Drugim powodem by sądzić o nim jako o człowieku godnym podziwu , było jego okazanie emocji przy duchu przeszłych świąt. Gdy rozmawiał z duchem o opustoszałej szkole i o kolędniku zapłakał. Musimy pamiętać że okazywanie emocji jest najważniejsze.

Po trzecie Scrooge wyciągną coś ze spotkania z pierwszym duchem i chciał aby ten drugi też go czegoś nauczył. W związku z tym szczerze wymienił kilka zdań z duchem w sprawie utrzymania rodziny. Gdy zrozumiał swój błąd poczuł skruchę.

Czwartym argumentem potwierdzającym moją tezę jest fakt że Srooge po spotkaniu z duchem przyszłych świąt dokładnie zrozumiał swoją winę i postanowił się zmienić. Stał się miłym człowiekiem , pomagał ludziom np. małemu Tim’owi, dał rodzinie Boba indyka.

Scrooge nie okazywał z początku żadnych uczuć, ale się zmienił. Stał się dobrym i wrażliwym człowiekiem. Podsumowując, widzimy że nawet niewiadomo jak zły człowiek może stać się tym jednym z najlepszych.

Mam nadzieję że powyższymi argumentami potwierdziłam moją tezę na temat „Czy Ebenezer Scrooge zasługuje ma podziw czy potępienie ?”

Dodaj swoją odpowiedź