proszę o pomoc!! wyjaśnij pojecia - włókna czuciowe - włókna ruchowe - nerwy czaszkowe - nerwy rdzeniowe pls o pomoc dam naaj ;***

włókna czuciowe- włókna nerwowe odpowiedzialne za przekazywanie informacji od receptorów do ośrodkowego układu nerwowego. włókna ruchowe- włókna nerwowe odpowiedzialne za przewodzenie impulsów z efektorów do mózgu. nerwy czaszkowe- 12 par nerwów rozpoczynających się w obszarze mózgowia.Pełnią one rozmaite funkcje od odbierania bodźców zmysłowych, przez koordynację pracy niektórych mięśni po regulację gruczołów wydzielniczych nerwy rdzeniowe- 31 par nerwów wychodzących z rdzenia kręgowego (8 par w odcinku szyjnym, 12 par w odcinku piersiowym, 5 par odcinka lędźwiowego, 5 par w odcinku krzyżowym, para nerwów guzicznych). Nerwy rdzeniowe zajmują się głównie stabilizacją i koordynacją, sterowaniem ciała.