Życiorys Andrzeja Radka potrzebne na dziś DAJE NAJ :)

Andrzej Radek urodził się w Pajęczynie Dolnej . Pochodził z rodziny chłopskiej , dlatego jego droga do wiedzy była trudna . Radek jak każde wiejskie dziecko wychowywał się sam . Od wczesnego dzieciństa musiał pracować . Jego rodzice byli bardzo zapracowani i nie moli poswięcić czasu synowi . Miłosć do nauki zaszczepił w nim nauczyciel dworskich dzieci , który był największym autorytetem chłopca . Gdy Kawka nauczył Jęrdzeja pisać czytać , umiescił go w szkole w Pyrzogłowicach . Kiedy bohater był w drugiej klasie , Paluszkowicz zmarł. Zostawił  on swojemu podopiecznemu pieniądze , które miał on przeznaczyć na naukę . Chłopak przeszedł klase trzecią i czwartą , a potem zdał na patent . Po tym wydarzeniu udał się na wakacje w rodzinne strony. Pod koniec wakacji przyszło mu opuscić Pajęczyn . Bardzo przeżył opuszczenie wsi. ponieważ wiedział , że już tam więcej nie wróci . Pozdrowienia ;)