Jaka jest droga do zawodu- informatyk? Wypisz: -najbliższe szkoły (mieszkam w Józefowie lubelskim {LBL}) itd.

Aby zostać infor­matykiem należy skończyć jedną ze szkół ksz­tałcą­cych w tym kierunku. Tech­nikum, szkołę policealną, lub stu­dia w uczelni wyższej. Zakres wiedzy i czas trwa­nia nauki zależny od rodzaju placówki. Najdłużej uczy się w politech­nikach i uni­w­er­syte­tach, jed­nak to właśnie te szkoły gwaran­tują dużą możli­wość wyboru spec­jal­iza­cji oraz lep­szy start na rynku pracy.

W Tomaszowie Lubelskim masz technikum informatyczne w Zespole Szkół nr 3 im. Macieja Rataja - warto iść do technikum aby w razie czego mieć pewne papiery + uczyć się wartościowych rzeczy przez te 4 lata. Następnie Politechnika i kierunek informatyczny lub pokrewny - w najbliższej odległości masz Politechniki Rzeszowską i Lubelską(ta druga podobna lepsza) a jeśli odległość to nie problem, to celuj w Warszawę lub Wrocław - najlepszy poziom informatyki w kraju.  Taka rada na przyszłość - studia, szkoły itd. nie wiele znaczą jeśli sam nie pracujesz i się nie uczysz. Ja bez odpowiedniej szkoły potrafiłem więcej niż ludzie po politechnikach bo mi się chciało i pracowałem sam. Musisz zrobić tak samo - pracuj dużo sam. Jakbyś chciał jakieś jeszcze podpowiedzi lub miałbyś pytania to śmiało pisz na priv.