Streszczenie mitu o Tezeuszu.

Marzeniem Tezeusza, było stać się podobnym do Heraklesa. Zgładził on byka, który grasował po okolicy, potem pojechał na Kretę, by tam zmierzyć się z potworem z głową byka. Potwór, co roku zjadał siedem dziewcząt i siedmiu chlłopców, których wybierano przypadkowo. Potworem tym był Minotaur, który mieszkał w wielkim labiryncie, zbudowanym przez Dedala. Labirynt zawierał bardzo dużo ścieżek, zakamarków i jeśli ktoś do niego wszedł, nie mógł powrócić. Tezeusz chciał wejść do labiryntu i zabić potwora. Jego ukochana, którą była królewna Ariadna, wymyśliła, że da mu kłębek nici, aby Tezeusz mógł przywiązać jeden koniec nici u wejścia, a kłębek rozwijać w miarę oddalania sie od niego. Tak zrobił, zabił Minotaura i bez problemu mógł wyjść na zewnątrz, ponieważ nić wyznaczała mu drogę. Tezeusz wraz z głową Minotaura i Ariadną wypłynęli na morze. Jego okręt zatrzymał się na wyspie Naksos, gdzie Tezeusz zostawił Dionizosowi śpiącą Ariadnę. Podczas powrotu Tezeusz zapewniał wywieźć białe żagle i król Egeusz z rozpaczy, rzucił sie do morza i utonął. Tezeusz został więc królem Aten i zawarł z Kreteńczykami pokój.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Streszczenie Mitu o Tezeuszu i Ariadnie.

Dawno temu wyspa Kreta była pod panowaniem silnego i inteligentnego króla Minosa , człowiek ten był doskonałym strategiem i miał największą flotę statków wojennych i transportowych , ale nie tylko za to go cenili i szanowali był on równi...

Język polski

Streszczenie Mitu o Tezeuszu.

Marzeniem Tezeusza, było stać sie podobnym do Heraklesa. Zgładził on byka, który grasował po okolicy, potem pojechał na Kretę, by tam zmierzyć sie z potworem z głową byka. Potwór, co roku zjadał siedem dziewcząt i siedem chłopców, kt...

Język polski

Streszczenie Mitu o Tezeuszu.

Pewnego dnia ojciec Tezeusza opuścił rodzinny dom i wybrał się do Aten.
Tezeusz, gdy trochę podrósł, poznał Heraklesa.
Po niedługim czasie zdobył chęć naśladowania Heraklesa.
Tezeusz wybrał się do ojca do Aten,przedtem spe...

Język polski

Streszczenie "Mitu o Tezeuszu".

Pewnego dnia ojciec Tezeusza opuścił rodzinny dom i wybrał się do Aten. Tezeusz, gdy trochę podrósł, poznał Heraklesa. Po nie długim czasie zdobył chęć naśladowania Heraklesa. Tezeusz wybrał się do ojca do Aten, przedtem spełniając ...

Język polski

Streszczenie "Mitu o Tezeuszu".

Pewnego dnia ojciec Tezeusza opuścił rodzinny dom i wybrał się do Aten.
Tezeusz, gdy trochę podrósł, poznał Heraklesa.
Po niedługim czasie zdobył chęć naśladowania Heraklesa.
Tezeusz wybrał się do ojca do Aten,przedtem s...