Streszczenie mitu o Tezeuszu.

Marzeniem Tezeusza, było stać się podobnym do Heraklesa. Zgładził on byka, który grasował po okolicy, potem pojechał na Kretę, by tam zmierzyć się z potworem z głową byka. Potwór, co roku zjadał siedem dziewcząt i siedmiu chlłopców, których wybierano przypadkowo. Potworem tym był Minotaur, który mieszkał w wielkim labiryncie, zbudowanym przez Dedala. Labirynt zawierał bardzo dużo ścieżek, zakamarków i jeśli ktoś do niego wszedł, nie mógł powrócić. Tezeusz chciał wejść do labiryntu i zabić potwora. Jego ukochana, którą była królewna Ariadna, wymyśliła, że da mu kłębek nici, aby Tezeusz mógł przywiązać jeden koniec nici u wejścia, a kłębek rozwijać w miarę oddalania sie od niego. Tak zrobił, zabił Minotaura i bez problemu mógł wyjść na zewnątrz, ponieważ nić wyznaczała mu drogę. Tezeusz wraz z głową Minotaura i Ariadną wypłynęli na morze. Jego okręt zatrzymał się na wyspie Naksos, gdzie Tezeusz zostawił Dionizosowi śpiącą Ariadnę. Podczas powrotu Tezeusz zapewniał wywieźć białe żagle i król Egeusz z rozpaczy, rzucił sie do morza i utonął. Tezeusz został więc królem Aten i zawarł z Kreteńczykami pokój.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Proszę o krótkie streszczenie mitu o Tezeuszu i Ariadnie Bardzo pilne na dziś. :)

Proszę o krótkie streszczenie mitu o Tezeuszu i Ariadnie Bardzo pilne na dziś. :)...

Język polski

Streszczenie mitu o tezeuszu

Streszczenie mitu o tezeuszu...

Język polski

Muszę napisać streszczenie mitu o Tezeuszu i Ariadnie POMOCY!

Muszę napisać streszczenie mitu o Tezeuszu i Ariadnie POMOCY!...

Język angielski

prosze o krótkie streszczenie mitu o tezeuszu plisss na jutro

prosze o krótkie streszczenie mitu o tezeuszu plisss na jutro...

Język polski

krótkie( ok. pół strony z zeszytu), ale zwięzłe streszczenie mitu o Tezeuszu. dam naj!!!

krótkie( ok. pół strony z zeszytu), ale zwięzłe streszczenie mitu o Tezeuszu. dam naj!!!...

Język angielski

na jutro potrzebne jest mi streszczenie mitu o tezeuszu i minotaurze po angielsku .proszę pomóżcie to moga byc nawet 4 -6 zdan plis

na jutro potrzebne jest mi streszczenie mitu o tezeuszu i minotaurze po angielsku .proszę pomóżcie to moga byc nawet 4 -6 zdan plis...