pan karol kupił 2,40 kg jabłek po 2,50 zł za kilogram i 1,73 kg gruszek po 4 zł za kilogram. Ile razem zapłacił za te owoce? daje naj!! proszenie podawać linków i prosta odpowiedz

pan karol kupił 2,40 kg jabłek po 2,50 zł za kilogram i 1,73 kg gruszek po 4 zł za kilogram. Ile razem zapłacił za te owoce? daje naj!! proszenie podawać linków i prosta odpowiedz
Odpowiedź

(2,40*2,50)+(1,73*4)= 6 + 6,92=12,92ZŁ

2,40 kg * 2,50 zł = 6 zł  --- tyle zapłacił za jabłka 1,73 kg * 4 zł = 6,92 zł  --- tyle zapłacił za gruszki 6 zł + 6,92 zł = 12,92 zł  --- tyle zapłacił za te owoce

Dodaj swoją odpowiedź