Ułóż zadania do podanych formuł 2x9+4x9= ,100-6x5=, 4x5+38=

Ułóż zadania do podanych formuł 2x9+4x9= ,100-6x5=, 4x5+38=
Odpowiedź

Jaś kupił 9 kg jabłek po 2 zł/kg, jego siostra Asia kupiła 9 kg gruszek po 4 zł/kg. Ile dzieci zapłaciły za owoce? Marta miała 100 zł, chcę kupić bukiet róż dla mamy na imieniny. Ile otrzyma reszty wiedząc, że jedna róża kosztuje 6 zł, a chce kupić ich 5? Mama kupiła 4 szklanki po 5 zł i dzbanek za 38 zł. Ile zapłaciła mama za zakupy? Może być?? :)

Dodaj swoją odpowiedź