Charakterystyka Urszulki Kochanowskiej.

Orszulka Kochanowska była córką poety Jana Kochanowskiego. Dziewczynka zmarła w wieku 2,5 lat. Była ukochanym dzieckiem swojego ojca, który próbował zmniejszyć swoją rozpacz poprzez pisanie wierszy wspominających Orszulkę.
Urszulka była ładną, małą dziewczynką. Jej rumiana twarz promieniała zdrowiem. Loki okalające swobodnie jej małą główkę były piękne i lśniące. Wyglądem przypominała aniołka.
Dziewczynka była gadatliwa i wesoła. Lubiła śpiewać. Wszędzie było jej pełno. Potrafiła rozweselić swoich rodziców. Bardzo ich kochała i szanowała. Była wobec nich troskliwa, czuła i opiekuńcza. Pomimo młodego wieku należała do ludzi poobożnych. Miała poczucie obowiązku. Cechował ją talent poetycki. Nie była rozpieszczona, z chęcią pomagała innym. Nie przeszkadzała ojcu, kiedy pracował. Nigdy nie pozwoliła, by jej matka zbytnio się zamęczała. Wyróżniała się inteligencją.
Uważam, że Urszulka, choć była bardzo mała, była dobrym człowiekiem. Miała dobre serce. Wydaje mi się, że pomagała swoim rodzicom tak jak umie pomagać małe dziecko. Każde dziecko powinno się zachowywać tak jak ona.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka urszulki Kochanowskiej

charakterystyka urszulki Kochanowskiej...

Język polski

Charakterystyka Urszulki Kochanowskiej Plis pomocy Daje NAJ :)

Charakterystyka Urszulki Kochanowskiej Plis pomocy Daje NAJ :)...

Język polski

charakterystyka urszulki kochanowskiej na podstawie wiersza bolesława leśmiana'urszula kochanowska'

charakterystyka urszulki kochanowskiej na podstawie wiersza bolesława leśmiana'urszula kochanowska'...

Język polski

charakterystyka Urszulki kochanowskiej na podstawie trenu VII i VIII

charakterystyka Urszulki kochanowskiej na podstawie trenu VII i VIII...

Język polski

charakterystyka Urszulki Kochanowskiej :0 plis jak najszybciej

charakterystyka Urszulki Kochanowskiej :0 plis jak najszybciej...

Język polski

Charakterystyka Urszulki Kochanowskiej. Najbardziej to jej zainteresowanie i stosunek do rodziców... Na teraz

Charakterystyka Urszulki Kochanowskiej. Najbardziej to jej zainteresowanie i stosunek do rodziców... Na teraz...