Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? zadanie 9 za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? PLIS OBLICZENIA NA DZISIAJ

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? zadanie 9 za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera? PLIS OBLICZENIA NA DZISIAJ
Odpowiedź

100dg-24,50zł 20dag-x 24,50*20:100=490,00:100=4,90 zł kosztuje 20 dag szynki zad.9 7 dag sera-3,92 zł 100dag-x 100*3,92:7=392:7=56 zł  kosztuje kilogram tego sera

Dodaj swoją odpowiedź