Cechy charakteru Aliny i Balladyny

Balladyna
-kłamliwa
-okrutna
-sztuczna
-zła
-fałszywa
-uparta
-dumna
-zdradliwa
-zazdrosna
-wstyd
-egoizm, wyrafinowanie
-złośliwa
-bezwzględna

Alina
-szczera
-radosna
-prosta
-szczera
-beztrosna

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny

Alina i Balladyna to główne bohaterki tragedii Juliusza Słowackiego, których autor przedstawił jako córki wdowy o przeciwnych cechach charakteru i wyglądu.

Obie są pochodzenia chłopskiego i mieszkają w ubogiej chacie. Jednak róż...

Język polski

witam musze napisac na jutro charakterystyke aliny bohaterki "balladyny" slowackiego wedlug tych punktow moze byc z neta tylko musi byc wedlug tego 1.przedstawienie postaci jak sie nazywa kim jest skad pochodzi czym sie zajmuje 2.wyglad zewnetrzny no to

witam musze napisac na jutro charakterystyke aliny bohaterki "balladyny" slowackiego wedlug tych punktow moze byc z neta tylko musi byc wedlug tego 1.przedstawienie postaci jak sie nazywa kim jest skad pochodzi czym sie zajmuje 2.wyglad zewnetrzny...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny

Bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego są dwie siostry – Alina i Balladyna. Mieszkają one w ubogiej chatce, wraz ze swoją starą, owdowiałą matką. Dziewczyny łączy bliskie pokrewieństwo, jak również niebywała uroda. Jednak Autor uka...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny

Dwiema bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego pod tytułem „Balladyna”, były Alina i Balladyna. Obie były córkami wdowy i mieszkały w ubogiej, leśnej chatce. Tytułowa bohaterka – Balladyna była starsza od Aliny. Dziewczyny są swoimi...

Język polski

Charakterystyka Balladyny i Aliny.

Balladyna :
1. Przedstawienie posatci :
-Starsza córka wdowy, siostra Aliny
2. Wygląd:
- Sniezno-biala cera , ciemne wlosy, ciemne oczy
3. Cechy charakteru :
- Prózna, kokietka, przebigla, sprytna, wyrachowana, egzal...