1.Ile zapłacisz za 1 kg 50 g gruszek jeśli jeden kg kosztuje 5,40 zł. 2 Ile winogron można kupić za 15 zł. 12.50zł/kg

1.Ile zapłacisz za 1 kg 50 g gruszek jeśli jeden kg kosztuje 5,40 zł. 2 Ile winogron można kupić za 15 zł. 12.50zł/kg
Odpowiedź

1,05×5,40=5,67 Za 1,05 kg gruszek zapłacę 5,67 zł zad 2. 15÷12,50=1,2 Za 15 zł można kupić 1,2 kg winogron

Dodaj swoją odpowiedź