Nie łatwo jest być dorastającym nastolatkiem- Rozprawka

W tej rozprawce postaram sie uzasadnić dlaczego nie łatwo jest być dosrastającym nastolatkiem, pomogą mi w tym poniższe argumenty.
W dzisiejszych czasach młodzi ludzie są często naciskani przez swych rodziców, dla których głownym priorytetem jest wykształcony syn lub córka. Często nastolatkowie nie spełniają swoich marzeń, ale ambicje rodziców, co potem efektuje w zadowolenie mamy i taty, oraz poczucie spełnionego obowiązku dziecka wobec rodzciów. W stwierdzeniu 'nie łatwo jest być dorastającym nastolatkiem' głowny nacisk kłade na edukacje, gdyż w dzisiejszych czasach czymś normalnym jest siedzienie w szkole do późnuch godzin popłudniowych, po czym powrót do domu na szybki obiad i kolejne dodatkowe zajęcia edukacyjne. Młodzi ludzie nie znajdują czasu na rozrywke, na miłość, można powiedzieć, że ta młodość którą powinni wykorzystać zostaje przytłoczona przez masę obowiązków. Tylko nie którym udaje się pogodzić naukę z przyjemnościami. Następnym argumentem jest to, iż media w pewnien sposób wykreowały człowieka idealnego, jest to człowiek na wysokim stanowisku z wieloma wyróżnieniami za wybitne osiągnięcia, i własnie do tego ideału dążą nastolatkowie i to nie zawsze z własnej woli. Chęć bycia kimś lepszym niż kolega czy koleżanka wygrywa z własnymi wyobrażeniami o przyszłym życiu. Następnym problemem jest to, iż sytuacja na polskim rynku pracy nie jest zadowalająca i nic nie wskazuje na to by to się miało zmienic, młodzież już w tak wczesnym wieku myśli o wyjeździe do pracy za granicę co wiąże sie z szybszym usamodzielnieniem, o odebraniu jakiejś części młodości. Odbiegając od edukacji można napotkać kolejny problem, a mianowicie częstą chęć przypodobania sie komuś. W szkole, w grupce znajmoych z podwórka, zawsze znajdziemy kogoś komu chcemy zaimponować. Tak się dzieje dlatego, ponieważ żyjemy w przekonaniu iż drugi człowiek nie może sie z nami zaprzyjaźnic za to jacy jesteśmy z charakteru, lecz ze względu na rzeczy materialne, tzn. status społeczny naszych rodziców, to czy nosimy markowe ciuchy czy nie. Efektem takiego postępowania jest zmienianie się na siłe, co w przyszości; w dorosłym życiu wydaje się nam czymś normalnym . Następnym a zarazem ostatnim argumentem jest to, iż w współczesnym świecie młodzież przyzwyczajona jest do takich używek jak papierosy, alkochol czy nawet narkotyki. Czymś trudnym jest powstrzymanie się od chociażby spróbowania czegoś z tych rzeczy. Kieruje nami myśl, że skoro kolega czy koleżanka pije to ja też mogę. Myślę, że młodzież sięga po używki dlatego, ponieważ wtedy często znajdują akceptację w gronie znajomych, którzy nie stronią od np. papierosów. Właśnie ta akceptacja wynagradza w jakimś stopniu brak zainteresowania rodziny.
Myślę, że przytoczone argumenty przekonują, iż nie łatwo być dorastającym nastolatkiem.

Dodaj swoją odpowiedź