Czym różni się niesienie pomocy przy porażeniu piorunem od porażenia prądem ?

Porażenie  prądem Nie wolno dotykać osoby porażonej prądem, zanim nie odłączy się jej od źródła prądu. Odłącz bezpieczniki (korki), wyjmij z gniazdka wtyczkę urządzenia elektrycznego, które spowodowało porażenie. Użyj do tego przedmiotu który nie przewodzi prądu (np. drewnianego kija od szczotki), odsuń kabel elektryczny od poszkodowanego.Sprawdź stan poszkodowanego Czy jest przytomnyCzy oddycha Wezwij Pogotowie Ratunkowe Jeśli ratowany nie oddycha przystąp do reanimacjiJeśli ratowany jest nieprzytomny, ale oddycha, ułóż go w pozycji bocznej.Załóż opatrunek na oparzone miejsce.Zostań z poszkodowanym do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego i przejęcia opieki na poszkodowanym.Porażenie piorunem Pamiętaj, że osoba porażona piorunem nie może być dotykana. Ułóż ją w pozycji bocznej lub na wznak, oparzeniowe rany przykryj jałowym opatrunkiem, a złamania unieruchom. Niezwłocznie należy wezwać pogotowie ratunkowe. Przy porażeniu piorunem niezbędna jest co najmniej jednodniowa hospitalizacja.