Napisz jak powstała muzyka romantyzmu (max 1 kartka) odrazu daje naj !!!

Nie wiem czy może być, ale jest to notatka z lekcji muzyki w 1 gimnazjum w mojej szkole. Tam gdzie '*' są akapity, jak coś to możesz skrócić :) *Romantyzm jest epoką przełomu XVIII i XIX wieku (1820-1860 r.). Epoka ta charakteryzuje się stawianiem uczucia ponad rozum jako najbardziej zbliżające człowieka do poznania tajemni świata, wiarą w możliwość kontaktu ze światem pozazmysłowym, wprowadzeniem do literatury wątków baśniowych, fantastycznych, legend, podań, tajemniczością, wprowadzeniem wątków i motywów historycznych, w szczególności średniowiecznych, zainteresowaniem się tematyką wchodu (tzw. orientalizm), odrzuceniem zasad i reguł poetyki klasycznej krępującej rozwój jednostki oraz dążeniem do indywidualizmu.  *Nastąpiły również zmiany w systemie dur-moll (system tonalny opierający się na pokrewieństwie skal durowych i molowych). Został on ukształtowany w muzyce europejskiej na przełomie renesansu i baroku. W drugiej połowie XIX stulecia kompozytorzy, poszukując nowych środków ekspresji, wprowadzali coraz więcej dźwięków pobocznych, co w XX wieku doprowadziło do powstania nowych systemów tonalnych i muzyki tonalnej.  Chormatyka - zasada podwyższania i obniżania dźwięków w skali diatonicznej za pomocą znaków chromatycznych  Dysonans - odległość między dwoma dźwiękami brzmiąca niezgodnie dla ucha ludzkiego *Romantyczną pieśnią solową nazywamy formę pieśni jako utworu do tekstu poetyckiego, która jest obecna w muzyce od czasów starożytnych, jest ona wykonywana z towarzyszeniem fortepianu. Jest to okres największego rozwoju romantyzmu. Za twórcę uważany jest Franciszek Schubert. *Instrumentami romantyzmu są : fortepian, lutnia romantyczna i gitara. *Najważniejszymi polskimi kompozytorami epoki romantyzmu jest Fryderyk Chopin oraz Stanisław Moniuszko.

Muzyka

Napisz jak powstała muzyka romantyzmu (max 1 kartka] Daje naj odrazu, gdy ktoś pierwszy napisze najlepiej na dzisiaj !...