Irena Sendlerowa- Stefan Starzyński- Władysław Anders- Władysław Sikorski- Henryk Dobrzański- O każdym min 2 zdania PLS

Władysław Sikorski- premier Polski która byla na emigracji. Dowódca wojska polskiego. Stefan Starzynski prezydent Polski na emigracji. Potrzymywal polaków na duchu i zachęcał do walki. Władysław Anders- dowodził wojskiem. Irena Sendlerowa- pomagala dzieciom żydowskim. Bardzo duzo ich uratowała. Henryk Dobrzański niestety nie pomoge Ci bo nie wiem.

Irena Sendlerowa-sanitariuszka podczas drugiej wojny światowej.Uratowała przeszło 2500 dzieci podmieniając ich dane osobowe na inne. Stefan Starzyński-codziennie wygłaszał przemówienia radiowe.w którym podtrzymywał Warszawian na duchu.