a ) kilogram bananów kosztuje 4,20 zł . ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b ) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9.94 zł . ile złotych kosztuje 1 kg szynki ??? Plis to na jutro :D

a ) kilogram bananów kosztuje 4,20 zł . ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b ) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9.94 zł . ile złotych kosztuje 1 kg szynki ??? Plis to na jutro :D
Odpowiedź

1) 1kg-4,20 0,75- x Obliczamy z proporcji czyli x=4,20*0,75 X=3,15 2) 0,35-9,94 1-X Też pproporcja 0,35x=9,94 X=28,4 Liczę na naj:)

Dodaj swoją odpowiedź