Wyjaśnij pojęcia: Rzecznik Praw Obywatelskich Rzecznik Praw Dziecka Konwencja o Prawach Dziecka

-Rzecznik Praw obywatelskich -  stoi na straży wolności, praw człowieka i obywatela.  -Rzecznik praw dziecka - stoi na straży wolności i przestrzegania praw dziecka. Dba o dobro niepełnoletnich obywateli Polski -Konwencja o Prawach Dziecka Akt przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący w niemal wszystkich państwach świata, którego celem jest ochrona praw dzieci i który zawiera prawa dzieci. Do tych praw należy m.in.: prawo do życie i rozwoju, prawo do wolności, szacunku, prawo do ochrony zdrowia, prawo do wypoczynku, prawo do nauki itp.