Zad. 6. 4 * 28 + 4 * 30 + 4 * 34 + 4 * 26 + 4 * 30 + 4 * 30 = 712 uczniów 712 * 50% = 356 Odp. W szkole jest 712 uczniów, z czego 356 to dziewczynki. Zad. 7. V1 = 6m * 3m * 4m = 72m3 - objętość pokoju Kingi V2 = 5m * 8m * 3m = 120m3 - objętość pokoju Magdy V3 = 4,5m * 9m * 3m = 121,5m3 - objętość pokoju Marysi Odp. Największą objętość ma pokój Marysi.
zad.6 Klasy pierwsze: 4*28=112 Klasy drugie: 4*30=120 Klasy trzecie: 4*34=136 Klasy czwarte: 4*26=104 Klasy piąte: 4*30=120 Klasy szóste: 4*30=120 120+120+104+112+120+136=712 100%-712 50%-712:2=356 Odp.: Dziewczynki to 356 uczniow , a chlopcy to 356 uczniow. zad7 Pokój Kingi: V=6m*4m*3m=72m3 P=6m*4m=24m2 Pokój Magdy: 500cm=5m 800cm=8m 300cm=3m V=5m*8m*3m=120m3 P=5m*8m=40m2 Pokój Marysi: 4500mm=4,5m 900cm=9m V=4,5m*9m*3m=121.5m3 P=4,5m*9m=40.5m2 40.5*14=567 40*14=560 24*14=336 336+560+567=1463 Odp.: Największą objętość ma pokój Marysi.Rodzice zaplacą 1463zl. Ps.: Sorki za pogrubiennie.