Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Balladyna jest główna postacią dramatu Juliusza Słowackiego. Obok niej występuje również jej siostra Alina. Obydwie mieszkają razem z matką w starej chacie.
Balladyna jest starszą siostrą, która wkracza w wiek staropanieństwa. Była ładna kobieta o ciemnych włosach i czarnych jak węgle oczach. Jej cera była jasna i bez skazy. Natomiast Alina miała jasne włosy oraz fiołkowe oczy. Jej wygląd odzwierciedlał osobowość jaką posiadała.
Alina mimo, iż była młodsza myślała dojrzalej i przyszłościowo. Balladyna raczej działała pod wpływem impulsu. Lubiła wszystko mieć pod kontrolą, a młodsza siostra wydarzenia zostawić własnemu biegowi. Była dobra i szczera w tym, co robi. Nie wstydziła się swojego pochodzenia i rodziny. Balladyna była czarnym charakterem. Gdy pojawiały się kłopoty, rozwiązywała je w sposób okrutny. Uśmiercała wszystkich, którzy stawali jej na drodze. Zabiła nawet swoja siostrę i męża, aby dostać władzę. Posługiwała się innymi jak kukiełkami do pokonywania wrogów. Alina była absolutnym przeciwieństwem Balladyny. Dobra i ufna. Kochała najbliższych i nie miała wrogów.
Alina jest to postać pozytywna, która zasługuje na uznanie. Bez wątpienia była dobra i szlachetna do końca życia. Niestety, Balladyna popełnia wiele zbrodni dlatego jest zdecydowanie postacią negatywną. Nie interesuje ją los innych i sposób postępowania. Za wszelką cenę chce dojść do celu zamierzonego. Nie waha się użyć wszystkich środków.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego. PILNE!

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego. PILNE!...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny. Potrzebne na teraz. Daje dużo punktów więc ODPOWIADAĆ.! Daję Naj =)

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny. Potrzebne na teraz. Daje dużo punktów więc ODPOWIADAĆ.! Daję Naj =)...

Język polski

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny...

Język polski

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny 1. Przedstawienie Bochaterek dramatu 2.Opis Wyglądu Sióstr 3.Omówienie cech charakteru dziewcząt 4.Stosunek obu postaci do matki i kirkora 5. Twoja Ocena Proszę o szybką odpowiedź TO JEST NA JUTRO! ;)

Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny 1. Przedstawienie Bochaterek dramatu 2.Opis Wyglądu Sióstr 3.Omówienie cech charakteru dziewcząt 4.Stosunek obu postaci do matki i kirkora 5. Twoja Ocena Proszę o szybką odpowiedź TO JEST NA JUTR...